Рибакина и Сабаленка достигнаха четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция, докато Оже-Алиасим също напредна
AP News | 2024-06-01 | 15:41:33

ПАРИЖ (АП) — Победителките от Големия шлем Елена Рибакина и Арина Сабаленка достигнаха четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция в последователни сетове в събота.

Шампионката от Уимбълдън за 2022 г. Рибакина, поставена четвърта, победи Елиз Мертенс от Белгия с 6-4, 6-2. Двукратната шампионка на Australian Open Сабаленка я последва на корта Филип Шатрие и спечели със 7-5, 6-1 срещу Паула Бадоса.

„Трудно е да играеш с най-добрия си приятел“, каза Сабаленка.

Със сигурност беше за известно време.

След като изоставаше с 5-3 в първия сет, Сабаленка спечели осем поредни игри, за да поеме пълен контрол.

„Просто се чувствах себе си и се доверявах на ударите си“, каза Сабаленка.

Най-доброто представяне на бившата номер 1 в ранглистата Сабаленка на Ролан Гарос е достигането до полуфиналите, докато Рибакина — единствената състезателка от Казахстан, печелила голяма титла — има едно четвъртфинално участие тук.

Рибакина изпусна подаването си в седмия гейм от първия сет, но направи брейк, за да изравни мача си при 4-4.

Родената в Русия Варвара Грачева от Франция се класира за първи път в четвъртия кръг на мейджър, след като победи румънката Ирина-Камелия Бегу със 7-5, 6-3.

По-късно в събота защитаващият титлата си Новак Джокович се изправи срещу поставения под номер 30 Лоренцо Музети в реванш от 2021 г., когато Музети спечели първите два сета, преди да се оттегли в петия.

Не. 4-ият Александър Зверев, който спечели Откритото първенство на Италия миналия месец, играе срещу 26-ия поставен Талън Грикспур.

В другите мачове от третия кръг при мъжете 21-вият поставен канадец Феликс Оже-Алиасиме победи поставения под номер 15 американец Бен Шелтън 6-4, 6-2, 6-1. Техният мач беше подновен, след като беше прекъснат от дъжд в петък вечерта.

Оже-Алиасиме никога не е достигал до четвъртфиналите тук и трябва да надмине двукратния победител в големи турнири Карлос Алкараз от Испания.

За пети пореден ден дъждът прекъсна играта.

Около 13:00ч. отново заваля дъжд със студен вятър и непривлекателна температура от 14 градуса по Целзий (57 по Фаренхайт).